Selam alejkum! Halalite ako vas uznemiravam ovim ponovnim javljanjem, ali zanima me da li osoba koja je oboljela od sihra nemogućnosti udaje/ženidbe ima mogućnost da se uda iako nije potpuno izliječena, te da li u takvom slučaju, ako bi došlo do braka, taj sihr može djelovati na način da poremeti odnose bračnih supružnika, kao npr. sihr rastavljanja? Naime da li ovaj sihr djeluje samo do momenta udaje ili ženidbe (ima samo određenu svrhu – da spriječi brak) ili se njegove posljedice mogu produžiti i poslije na način kako sam navela, je li mu cilj da onemogući brak ili da osoba ostane sama kad bi se i našla u braku?
Alejkumus-selam! Bismillah, zahvala i hvala pripadaju Allahu, s.v.t., neka je salavat i selam na Poslanika, s.a.v.s., njegov ehlul-bejt i časne ashabe.Jedna od najčešćih vrsta sihra jeste sihr rastavljanja, tzv. es-sihru et-tefrik, i to je vrsta sihra koja se spominje u 102. ajetu sure El-Bekare. Kada govorimo o ovom sihru, to ne znači da se njime postiže samo rastavljanje bračnih drugova (što i jeste najčešća praksa), nego rastavljanje recimo sina od roditelja, prijatelja od prijatelja, brata od brata i sl. Što se tiče vašeg pitanja, odgovor je da osoba koja nije u potpunosti izliječena od takvog sihra može da se uda, uz Allahovu pomoć, ali je to rizično.
Rizično je posebno ako je djevojci napravljen sihr nemogućnost udaje, a taj sihr nije skroz uništen, jer, prvo, tu je džinn koji je zadužen za djelovanje sihra, koji možda jeste oslabio, ali je tu, i koji je i dalje pod komandom sihirbaza ili svog džinskog poglavara. Sama činjenica prisustva džinna, može da utječe na brak, pa čak i na trudnoću žene. Bilo bi najbolje da se izvrši liječenje do kraja, dakle do uništenja sihra, uz Allahovu pomoć, zatim period odmaranja i upotpunjavanja ibadeta, pa tek onda udaja. Dakle, korak po korak.
Odgovorio: Ebu Bilal (svršenik medinskog univerziteta) – Preuzeto sa stranice http://www.n-um.com